By Elvin
Posted: Updated:
0 Yorumlar

Bir gün mutlaka gitmek istediğim yerlerden biriydi Amsterdam ve sanırım en gitmem gereken zamanda gerçekleşmişti bu seyahat. 7 aylık göbeğimle gidebilir miyim diye pek de düşünmeden Aylin ve Kadir’in ‘hadi birlikte gidelim’ sorusuna ‘evet’ dedik Emrah’la.

Gittiğim yerleri anlatmayı pek sevmem çünkü herkesin baktığı da gördüğü de hissettiği de farklıdır diye düşünürüm. Sarp içimde, Mira kalbimde (babannesi ile bırakmıştık ve bu, onunla 4,5 yıl boyunca ilk tek günü aşan ayrılığımızdı) sevdiğim adamın eli ellerimde, dostlar ise beraberimizdeydi. Şanslıydık bu geziyi kendimize armağan etmeyi düşündüğümüz için ve şanslıydık Aylin ve Kadir’le birlikte gittiğimiz için. Diyeceksiniz tabi şanslı olursunuz fotoğraflarınızı çekmişler mis gibi. Haklısınız o da büyük bir şans ama en büyük şans  15-20.000 km yürürken Volendam’da dondurma yiyebilmekti. Unutulmayacak bir geziyi birlikte yaşayabilmekti. İkinci el dükkanlara girip, muhakkak gezilmesi gereken müzeleri gezebilmekti. Saatlerce sohbet edip şehrin meydanında bir türlü kararmayan gökyüzünün altında sıcacık kaldırım taşına oturabilmekti. Birbirimiz hakkında bilmediğimiz aile sırlarımızı kahkahalara boğulurken konuşabilmekti. Ve ve North u görebilmekti, filmlerden çıkmışcasına görünen o kafeye gidip pek de lezzetli olmayan yemeği yine de keyifle yiyebilmekti.

Tam #tbt lik bir geziydi. Neden yıllardır nasip olmamıştı gitmek şimdi anlıyorum ‘şimdilerde eblek olan’ içimdeki Sarp Bebek. İçimdeki varlığın bana hep cesaret verdi, beni Elvin’e çevirdi, tüm geride kalması gerekenleri yıktı devirdi. O değil de iyi geziydi, güzel geziydi.

 

 

Yazar Hakkında

Selam, ben Elvin.
Memnun oldum.

Benzer Yazılar

Zamansız aksesuarların gücü adına, güç sende artık. Nedenini bilmediğin bir cazibe dikkatini...

Merhaba pek kıymetli okuyucum, nasılsın? bugün çok derin bir postla geldim sana. İyi değilsen bile...

Merhaba akşam akşam bloğumu okuyacak kadar sıkı takipçim olan sevgili okur, Merhaba ‘Tüh dün gece...

Yorum Bırakın